www.geliboluyuanlamak.com

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun… ( Tuncay Yılmazer )

Kerevizdere (17 Ekim 1915) Yarın Kurban Bayramıdır. Yüzbinlerce muvahhidinin Kâbe-i Muazzama’da dergâh-ı ulûhiyete yöneldiği, rahmet-i ilâhiye kapılarının âlem-i İslâm’a açıldığı gündür. İngiliz vahşeti, Fransız denaeti, Rus zulüm ve esareti milyonlarca İslâm kardeşimize bu sene Kâbe-i Muazzama’nın yollarını kapadı.  Bu melanet elbette gayretullaha dokunacaktır. Ordu-yı İslâm pek yakında mansur ve muzaffer olacaktır. Gelecek yılın bu günleri, dörtyüzmilyon ehl-i İslâm hür, müstakil ve müttehit, livaü’l-hamd-i Ahmedî altında, Al-i Osman bayrakları sayesinde, müştak ve müftehiri olduğu, Beytullah’a kavuşacak, “lebbeyk!” diye haykıracaktır. Her evde, her bucakta, tehliller, tekbirlerle kurbanlar kesilirken, biz de Kerevizdere kurbanlarımıza ve şehit kardeşlerimize fatihalar gönderelim. Bizler ya şehitlik ya da gazilik duygusuyla Hakk’a bel bağlayalım. Tâ ki dinimiz kurtulsun, namusumuz masun kalsın. Nâm-ı millet yükselsin. Vatan ebedi şan ve şeref bulsun. Bu mübarek gün vesilesiyle zabitan ve efrat arkadaşlarımın gözlerinden öper cümleyi tebrik ederim. / 14. Fırka Komutanı Kaymakam Kâzım Karabekir


 


Bir yıl önceki Kurban Bayramı’nda ilk kez sunduğumuz Çanakkale Savaşı’nda bir Kurban Bayramı mesajı ile bayramınızı tebrik ediyor, sağlık,mutluluk ve başarılar diliyorum. Söz konusu belge sitemizde ilk kez yer aldıktan sonra bir çok internet sitesinde sitemize atıfta bulunarak yayınlanmıştı.


 


 


14.Tümen Komutanı Kazım Karabekir’in Kurban Bayramı mesajının bize ulaşmasını sağlayan Orhan Peker Bey’e tekrar teşekkür ediyor, rahmetli babası Çanakkale Gazisi Nurettin Peker beyi de rahmetle anıyorum.


 


Bu mesajın öyküsü hakkındaki daha ayrıntılı bilgi için geçen yıl yayınlanan makaleye tekrar bakmanızı öneririm.

3total visits,3visits today

7.461 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir