Çanakkale Muharebeleri’nde Kahraman Bir Hemşire: Safiye Hüseyin Elbi Konferansı


 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi (AÇASAM) ile Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından “Çanakkale Muharebeleri’nde Kahraman Bir Hemşire: Safiye Hüseyin Elbi” adlı konferansı düzenlenecektir. Konferans, Troya Kültür Merkezi’nde 19 Şubat 2013 tarihinde saat 14.00’de İsmail Bilgin’in katılımı ile gerçekleşecektir.


 


İSMAİL BİLGİN’İN ÖZGEÇMİŞİ


1964 yılında Gelibolu’nun Evreşe bucağında doğdu. İlk ve ortaokulu Evreşe’de, liseyi Gelibolu’da bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Fakülteye devam ederken, bir süre Türkiye Çocuk dergisinde çalıştı. Mezuniyetinin ardından iki sene boyunca Edirne-Kınalı otoyol inşaatında mühendis olarak çalışan İsmail Bilgin, daha sonra mezun olduğu üniversiteye asistan olarak girdi. 1993 yılında yüksek lisansını bitirdi. 1999 yılında doktorasını tamamlayarak jeoloji doktoru unvanı aldı.


2000 yılında akademik hayatını sür- dürdüğü İstanbul Üniversitesi’nden ay rıldı. Halen bir başka kamu kurumunda jeoloji mühendisi olarak görev yapmak- tadır. Yayınlanmış makaleleri bulunan yazarın, edebi faaliyetlerinin yanı sıra bilimsel çalışmaları da sürmektedir.


 

Bir cevap yazın