GELİBOLU'YU ANLAMAK

Acı Kaybımız – Yücel Özkorucu

Kardeş sitemiz Canakkalemuharebeleri1915.com ‘un editorü, zaman zaman yazılarını burada da paylaştığımız , güzel insan Yücel Özkorucu’yu beyin damarlarında ani gelişen bir tıkanma sonrası kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Sevgili Özkorucu, twitter hesabında profiline ömrünün sonuna dek ilgilendiği araştırma konularının talebesi olarak kalacağını yazmıştı. Gerçekten de hep öğrenmek, bunları da etrafıyla paylaşmak hep düsturu oldu. Son derece güzel çalışmaların yayınlandığı internet sitesini kurdu. Çanakkale Savaşı’nın doğru anlatılması, öğrenilmesi için güzel projeleri vardı. Sohbet ettiğinizde ilgisini, merakını hemen görebilirdiniz. Gönlünü bu yola koymuş birisiydi.

Güzel insanlar fiziken ölseler de ortaya koyduklarıyla yaşarlar. Onun ne kadar ayrıntılı, hassas çalıştığının bir örneği olan, bizimle paylaşmak lütfunda bulunduğu İkinci Kirte Muharebesi makalesinin de linkini sizlerle paylaşıyorum.

Allah gani gani rahmet eylesin. Onu hayatlarını, mücadeleleri araştırdığı Çanakkale kahramanlarına kavuştursun. GeliboluyuAnlamak ailesi olarak tüm sevenlerine, Canakkalemuharebeleri1915.com yazar arkadaşlarımıza ve okurlarımıza başsağlığı diliyoruz.

GeliboluyuAnlamak 

 

 

 

Yücel Özkorucu’nun editörü olduğu  www.canakkalemuharebeleri1915.com ve sonrasında GeliboluyuAnlamak  ‘ta yayınlanan “İkinci Kirte Muharebesi” başlıklı makalesi : 

http://www.geliboluyuanlamak.com/737_Ikinci-Kirte-Muharebesi-(6-8-Mayis-1915-Taarruzlari)-(Yucel-Ozkorucu).html

 

 

 

7.039 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir