GELİBOLU’YU ANLAMAK

Çanakkale Muharebelerine Dair Bir Site; canakkalemuharebeleri1915.com

Çanakkale Muharebeleri 1915 isimli Web Sitesi, dönem bilgilerini aktarma ve paylaşma açısından tamamen toplum yararı düşünülerek oluşturulmuştur. Bu sitede yayınlanan makale, bilgi, haber gibi konular hakkında seçici davranılmaktadır. İçerik oluşturulurken sitenin ana teması doğrultusunda gerçekleştirilmiş konular dikkate alınmaktadır. Bu tema Çanakkale Muharebelerinin cephe olayları, cephe arkası hizmetleri, komutanlar ve muharip olan olmayan kahramanlar, bu muharebelere dâhil olan itilaf ve ittifak devletlerini ve onların kuvvetlerine ait bilgiler gibi konuları içermektedir. Dönemin uluslararası siyasi vaziyetleri ve savaş sonu gelişen dünya olayları incelenmektedir.

 Site yazarlarının düşünce fikir ve araştırma eserleri, sitenin ana teması üzerinde çerçevelenmiştir. Birinci Dünya Savaşına ait diğer cephelerdeki olaylar ve etkileşimler ise “Genel” kategorisi içinde yer alacaktır. Bu web sitesinde hedeflenen ilk amaç kolektif bir anlayış ile sitenin gelişmesine katkılarda bulunarak, ziyaretçilere farklı kategorilerde zengin bir bilgi platformu oluşturmaktır. Bu platform gönüllülük esasına dayalı olarak, site yazarlarının bir araya gelmesi, kaynak ve saha araştırmaları gibi konularda birikimlerini değerlendirmeleri amacıyla site ziyaretçileriyle buluşmalarına olanak sağlamaktadır.

 İlkeler

Çanakkale Muharebeleri 1915 Web Sitesi, siyasi, ideolojik taraf olarak yayın sergilemez. Kişisel çekişmeler veya cemiyet, camia içi münakaşalara dair mülahazalardan uzak kalınmaktadır. Amaçlanan en büyük ilke, ilgili konular hakkında okuyucuya ve site ziyaretçilerine doğru ve güvenilir bilgi ulaştırmak için hassasiyet göstermektir. Bu bilgi aktarım platformun kişi, kurum ve kuruluşları rencide edecek hiçbir konuyu içeriğinde barındırmaz. Burada sergilenen çalışmaların ve eserlerin yayınlanmasındaki nihai hedef doğrudan ziyaretçinin faydasına sunulmaktadır. Bu konu hiçbir ticari alan içermemektedir. Web sitemiz içinde herhangi bir şekilde ürün, hizmet satışı olmayacağı gibi, reklam anlaşmaları yapılmayacaktır ve hiçbir şekilde maddi destek aranmamaktadır.

 Temel Değerler

  • Dürüstlük
  • Güvenilirlik ve Saygınlık
  • Milli değerlere, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık
  • Gönüllülük
  • Yaratıcı katılımcılık
  • Bilimsellik

Şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını anmak ve yaşatmak üzere belli günlerdeki etkinlikleriyle kamu hafızasını canlı tutmaya gayret etmek.

Sayfanın linki

 https://canakkalemuharebeleri1915.com

4.755 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir