GELİBOLU'YU ANLAMAK

Yarımada Yayıncılıktan Çanakkale Kitapları İmza Günü ( Tuncay Yılmazer )

YARIMADA YAYINCILIK YAZARLARI OKURLARIYLA BULUŞUYOR


 


“Gazilerin Dilinden Çanakkale” adlı kitabı hazırlayan Gazeteci- Yazar Gülcan Tezcan, okurlarla bir araya geliyor.


 


Sultanahmet Kitap Fuarı 111 No’lu stantta, 6 Ekim cumartesi günü saat 17.00’de düzenlenecek imza gününe katılımınızı bekleriz.


 


Gazilerinin Dilinden Çanakkale


Çanakkale Savaşı’na özel, tematik yayın anlayışıyla kurulan Yarımada Yayıncılık, bir yılda on beş kitaba imza attı.  Anadolu’dan Balkanlar’a, Çanakkale Savaşı’nın izlerini süren Yarımada, yüzlerce belge, bilgi ve hatıraya ulaştı.  Bunlarla yeni bir Çanakkale kitaplığı oluştu. Çanakkale ile ilgili merak edilenlere ışık tutmaya çalıştı. Tarihi belge ve kaynaklara başvurarak hazırlanan kitaplarla okuyucusunu Çanakkale’yle buluşturan yayınevimiz, şimdi de bu değerli eserleri hazırlayan yazarlar ve okurlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.


Çanakkale’ye adanan yayıncılık Yarımada’nın Çanakkale’yi anlama çabasının ürünlerinden biri “Gazilerin Dilinden Çanakkale”. Gazeteci – Yazar Gülcan Tezcan, özenle kaleme aldığı çalışmasında büyük bir destanın öyküsünü tanıklarından dinleme şansı sunuyor okurlarına. 


Çanakkale’yi ‘büyük bir destan” haline getiren, vatan savunması için cepheye koşan binlerce gencin gösterdiği insanüstü çırpınışlardır hiç şüphesiz. Cepheden sağ olarak evine dönebilen gazilerimizin yer aldığı bu çalışmada Çanakkale ruhunu, o kendinden vazgeçişi iliklerimize kadar hissettirecek hatıralar yer alıyor.


Kitapta hikayeleri olan Gaziler; Yenice – Çınarcık köyünden Ahmet Başaran, Çanakkale- Sarıcaefi köyünden Ahmet Refik Türkan, Biga- Gündoğdu bucağından Ali Demirel, Çanakkale- Kayadere köyünden Apti Topal, Eceabat- Büyük Anafartalar köyünden Hakkı Tuna, Çanakkale- Haliloğlu köyünden Halil Koç, Yenice – Akçakoyun köyünden Mehmet Oral, Biga – Gürçeşme köyünden Mehmet Öztürk, Çan- Göle köyünden Mehmet Yavaş, Çan- Halilağa köyünden Mustafa Aksoy, Çan- Çomaklı köyünden Osman Kaçmaz, Çan- Mallı köyünden Şerif Ali Arslan, Çan- Çomaklı köyünden İsmail Öztürk, Çan – Süle köyünden Mehmet Tekin, Çan- Karakoca köyünden Ali Şimşir, Çanakkale- Çınarlı köyünden Mustafa Acar, Biga-Karabiga köyünden Recep Tural.


Biliyoruz ki şanlı gazilerimiz bizlere daha fazlasını anlatmak istiyor. Acıyla yoğrulmuş cümlelerin ardında kim bilir neler gizli… Yarımada yayınları bu değerli mesajları tarihçilerden değil, tanıklarından dinleme fırsatı sunuyor okurlarına. Satırları arasında Çanakkale ruhunun tazeliğini hissedeceğiniz bu kitapla hikâyeleri değil bizzat kahramanları okumuş olacaksınız.


İletişim:yarimada@yarimada.com.tr


            yarimada@blogspot.com


www.yarimada.com.tr – Tel: 212 631 77 05

9.853 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir